2/1 Neveselé Vánoce

26. september 2011 at 19:06 | Baruzz |  Život jak se žije
2/1 Neveselé Vánoce


James Potter bezmyšlenkovitě civěl do otevřené knihy. Předstíral, že se učí a přitom nenápadně sledoval Lily Evansovou, která se nadšeně bavila s kamarádkami o plánech na Vánoční prázdniny.
"Musí mít nějakou dost nakažlivou nemoc," přemýšlel nahlas Sirius a vytrhl tak Jamese ze sledování štěbetajících dívek,
"hele, posloucháš mě vůbec?" Vyjel na Jamese Black. Ten se ani nesnažil kamaráda poslouchat a dál zbožně zíral na Lily, Sirius sledoval jeho pohled a ušklíbl se,
"jasně Evansová… S váma neni řeč, jeden je zamilovanej, druhej se snaží učit," hodil pohledem po Petrovi, který se snažil sesmolit pojednání pro profesora Křiklana.
"A třetí je na ošetřovně," dokončil James. Potter se na něj otočil: "a ani tu zákaznickou kartu nedostal, mohl by mít každý čtvrtý pobyt zdarma."
Sirius se sarkasticky zasmál: "náš přítelíčk musí mít pěkně dobrou rodinku, vždycky, když odjede je v celkem slušným stavu, je sice trošku pobledlý, ale to zřejmě ze strachu, v jakým stavu přijede…" Black se na chvíli zamyslel, "no tak Jamesi, posloucháš ty někdy?" Naštval se Sirius na přítele, který už zase věnoval pozornost dívkám u krbu.
***
Vánoční prázdniny se kvapem blížily a na chodbách hradu se začalo objevovat jmelí. James se snažil zastihnout Lily pod některým z nich, ale to se zdálo jako nadlidský úkol.
,,Ona snad umí být neviditelná," postěžoval si při hodině obrany proti černé magii a sledoval profesora Wooda, který zbožně vykládal o vlkodlacích,
"každý měsíc za úplňku se proměňují, pokud neseženou čerstvou krev ubližují sami sobě, před úplňkem se cítí unavení a nemocní." Dopověděl a čekal, až si žáci dopíší poznámky.
,,Nuda co?" Poznamenal Sirius,
"mám menší nápad." Doplnil ho James,
"ano bráško i já mám nápad, a ne malý."
Kdo v tu chvíli stál na chodbě, musel mít pocit, že je zemětřesení, celá třída se otřásla v základech a všude se valila hustá smradlavá mlha. James, Sirius a bezmála zbytek třídy padali smíchy.
,,Black, Potter," soptil učitel, "do ředitelny a hned!" James se bez protestů zvedl a Sirius ho se smíchem následoval,
"viděl-jsi," chechtal se Sirius, "jak-se-tvářil-Srabus?" Neudržel se a svalil se smíchy na zem.
"Myslíš, že odpoledně změnil heslo?" Zeptal se James, když se dopotáceli ke kamennému chrliči.
"Malinový džus." Nic se nestalo,
"změnil," oznámil Sirius věcně, ¨
"a co Mlsný Profesor Brumbál?" Zkusil James a Sirius se znovu svalil smíchy na zem,
"tohle mi nedělej," sténal.
"Zase vy dva?" Zeptal se chrlič, "kde máte zbytek Pobertů?"
"Dnes jsme tu jen mi dva, aby z nás profesor Brumbál neměl plné zuby, budeme se střídat. A mimochodem pustíte nás dovnitř?" Schodiště se začalo pomalu pohybovat a vyvezlo dva žáky až do ředitelny.
Sirius opatrně zaklepal na dveře.
"Dále" ozval se jasný hlas profesora Brumbála, když vešli do prostorné pracovny úsměv se mu ještě více rozšířil,
"co tentokrát?" zeptal se jen.
"Pan profesor Wood se na nás trošku rozzlobil, protože z nevysvětlitelných důvodů vybuchla ve třídě bombardová boule." Ujal se slova James.
Brumbál by to sice nikdy nepřiznal, ale tyhle chlapce měl rád, v jeho ředitelně se ukazovali pravidelně spolu s Remusem Lupinem a Petrem. Všechny jejich výmluvy byly vždy zkombinované tak, aby se chlapci ze všeho vyvlékli bez sebemenšího postihu.
"A pan profesor si chybně odvodil, že byste za tím mohli stát vy dva, předpokládám správně?" V očích Brumbála hrály pobavené ohníčky.
"Přesně tak," přitakali horlivě chlapci,
"dobře, hrozně jsem vám vynadal, zlobím se na vás, protože jste tu pět dní v týdnu. Tak a teď upalujte na další hodinu."
"To je všechno pane?" Vykulil nevěřícně oči Sirius.
"Nic s vámi nezmůžu, tak co bych s vámi měl dělat? A mám pocit, že je v síni Slávy trošku nepořádek." Zamyslel se a usmál se.
***
"Kam jedeš na vánoce Siriusi?" Zeptal se ho James,
"to je jedno, hlavně nechci domů,"
"bezva jedeš k nám," oznámil mu.
"to myslíš vážně?"
"zeptej se znovu a rozmyslím si to," ušklíbl se.
V nebelvírské věži si bezmyšlenkovitě sedl do křesla, kde vždy sedávala Lily a nasával zbytky její vůně.
"a co vlastně budeme dělat?" Dotázal se Black,
"něco vymyslíme," poškrábal se James na bradě, "můžeme dodělat speciální pobertovskou rachejtli!"
"Beru" ušklíbl se nadšeně Sirius a plánovali, protože je profesor vyhodil hned na začátku hodiny, měli celou společenskou místnost jen pro sebe.
Když zazvonilo, měli obsáhlý seznam věcí, co je třeba dodělat, vymyslet a vytvořit.
"Pottere!" Vyštěkla na Jamese zrzečka, "nepatří ti tady každá věc, na kterou si ukážeš," začala, "a zrovna tohle křeslo si nárokuju já!"
"Promiň nevšiml jsem si, že ho máš podepsaný." Ušklíbl se na ni,
"mám" vytáhla hůlku a lehce s ní máchla, na opěradle se vyjímal nápis
,Tohle křeslo náleží Lily Evansové, Pottre vypadni´
James uznale pokýval hlavou, vytáhl i svoji hůlku a vedle toho připsal,
,Evansová, nechceš na rande?´
Lily na nápis hodnou chvíli zírala, než se vzpamatovala. Potter se zatím spokojeně rozvaloval v křesle a vychutnával si dívčino překvapení,
"Demente," sykla,
"to je ano?" Zeptal se posměšně James,
"kdybych si měla vybrat mezi tebou a trollem, troll by jasně vyhrál!"
"Škoda" poznamenal naoko smutně,
"tak vypadneš už?" Neudržela se Lily,
"ne." Usmál se,
"řekl sis o to!" Vytáhla hůlku a namířila s ní na Jamese,
"no tak Evansová, co chceš dělat? Ušknout mě?"
"Ne, víš jsou i jiné věci, co třeba Imperio, to by tě donutilo zvednout se?" Lily moc dobře věděla, že by s tím nic nesvedla, byla sice jedna z nejlepších, ale zas tak dobrá nebyla.
"Příště bych bral spíš Crucio," zářivě se na ni usmál a odkráčel ke svému křeslu, za zbytkem pobertů.
***
"Takže jaký je plán?" dotázal se, když dosedl na židli.
"Rem bude ve společenské místnosti, Peter v oddělení s omezeným přístupem a já u vchodu do knihovny." Sirius načmáral na pergamen všechny údaje a pohlédl na zrcátka, která držel James v ruce,
"dorozumívací zrcátka," dodal na vysvětlenou Potter, "řekneš jméno toho s kým chceš mluvit, šlohnul jsem je při trestu s Filcem, jdeme na to Pobertové" vřískl nadšeně a snažil se spolužáky vyhecovat.
"Motivační řeči ti nejdou Jamesi!"
"A ty si myslíš že tobě jo, Blacku?"
"Přesně tak!"
"Nevytahuj se!"
"Nebo co?"
"Chceš to opravdu vědět?"
"Ticho, konečně!" ozval se rozčileně Remus,
"doufám, že stojíš při mně bráško."
"To bych si dal Jamesi, nehodlám poslouchat Siriuska jak je to nespravedlivé."
"Hej nic takovýho bych neřekl!"
"Nevím, kdo si tu pořád stěžuje, že je něco nespravedlivé,"
"promiň, to sis mě asi spletl s Péťou, ten si furt stěžuje, že má nejmenší porce jídla," to už se do hádky zapojil i Peter,
"pardon, nevím proč dělají tak malé obědy!"
"A já nikdy nechtěl hrát na housle!" Zařval srdceryvně Remus,
"Reme, ty ale nehraješ na housle." Podotkl Sirius suše,
"Uf, to se mi ulevilo"
***
"Hej Evansová, pojď sem na chvilku!" Zakřičel James kousek před knihovnou, strategicky se rozmístili a pomocí zrcátek si sdělovali, kde se právě Lily nachází, poté si na ni James počíhal pod nejbližším jmelím.
"Copak, chceš se mi omluvit?" Dotázala se Lily a přišla k němu,
"omluvit? A za co?" Zeptal se nechápavě,
"no nech mě chvíli přemýšlet, začala Lily, "třeba za to, že mě neustále urážíš?! Je to dostatečné?" Tvrdě mu pohlédla do očí, kde ke svému zklamání tam, viděla jen radost,
"podívej se nad sebe," doporučil jí James, jakmile uviděla jmelí došlo jí, že přestřelila, když k němu přišla tak blízko.
Chytil ji za ruce a políbil. Prudce se odtrhla a vrazila mu facku.
"Lily, co se stalo?" Zeptala se jí starostlivě Lea. Přiběhla k ní i Emma s Jessikou. Spolubydlící na ni starostlivě hleděly.
"Potter,že?" Dotázala se věcně
"Jo" špitla, "O-oni počkali si na mě, když jsem š-šla z knihovny a on m-mě urážel a já mu to oplácela, když…" Has jí zadrhl v hrdle,
"dal ti pusu, hádám," odtušila Jessika, "tuhle si na mě počíhal Black," usmála se při té vzpomínce jak mu vrazila facku.
"nic si z toho nedělej, my tě máme rádi takovou jaká jsi a nikomu z nás nevadí, že Potter otravuje i nás, jsme kamarádky a tak to taky zůstane, platí?"
***
Hned po rozhovoru s dívkami se vydala za Severusem, jako vždy měl nos zabořený do učebnice a tiše si pro sebe mumlal.
"Ahoj Seve," pozdravila ho, sice se snažila o klidný a vyrovnaný tón, ale Severus ji znal tak dlouho že ho nedokázala oklamat.
"Co se stalo Lily?" Zeptal se a položil ji na rameno svou ruku. Znovu mu zopakovala co se stalo v knihovně,
"Hajzl, kretén!" Nadával znechuceně a jeho nadávky se stupňovali, tak, že by se za ně nemusel stydět ani opilý skřet. Rychle se zvedl a utíkal najít Jamese Pottera a jeho bandu. Jako první šel zkusit jezero, tam byli nejčastěji.
"Ale, ale Srabusi, co se tu ukazuješ? Měli jsme tak pěkný den a zase se mi udělalo špatně." Sirius se posměšně ušklíbl a James pokračoval,
"Pověz, znáš ty pojem šampon?"
"Ty hajzle!" zařval Snape a namířil na něj hůlkou, "na Lily nebudeš těma svejma prackama šahat rozumíš?" řval dál, až mu z hůlky začaly sršet rudé jiskry.
"víš on se jí ani moc rukama nedotýkal, víš?!" zachechtal se Rem, Snape zrudnul jako krocan a začal po Jamesovi vrhat jednu kletbu za druhou. James se jen posměšně ušklíbl.
"Levicorpus" zařval, nikdy tohle kouzlo nepoužil, ale viděl ho v jedné učebnici, nějakého šesťáka. Výsledek se dostavil okamžitě. Severus se houpal za kotníky ve vzduchu.
"Dobrý Jamesi" pochválil ho Sirius a rozeřval se na Severuse, který byl odzbrojený a navíc visel ve vzduchu. Studenti, kteří stáli poblíž se smáli, Snape nebyl moc oblíbený.
"Potter, Potter!" Volali okounějící studenti. James cítil jak mu srdce slastně tluče do žeber. Zvednul nad hlavu ruku s hůlkou a dav se rozkřičel ještě hlasitěji. Na tohle se bude těžko zapomínat.
"Čau Srabusi," rozloučil se Remus a vydali se zpět do hradu. Nikdo se očividně nesnažil ,Umaštěnýho Srabuse´sundat.
 


Poll

Klikni

Klik

Comments

1 Paddy Paddy | Web | 8. october 2011 at 9:06 | React

Dobře oní!! Respekt! Si Brumbála hezky omotali kolem prstu.. ale chudček Lily XD

2 pobertiapobertky - Teressska pobertiapobertky - Teressska | Email | Web | 11. october 2011 at 19:12 | React

nejlepší to křeslo xD

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement