4/2 Nečekaná prázdninová návštěva

10. october 2011 at 17:13 | Baruzz |  Život jak se žije
4/2 Nečekaná prázdninová návštěva
Co se stane, když dorazí další člen rodiny Blacků. Nebezpečně chytrá a krásná. To jest ona.
A návštěva Příčné ulice.
Aneb Skauti to mají vždycky lepší, co Lily? :)Noční oblohu zahalil černý závoj ocelově šedých mračen. Na malou chvilku se rozestoupily a zářící koule měsíce osvítila obličej mladého chlapce. Jeho obličej se zkřivil bolestí. Končetiny se mu začali prodlužovat. Tvář Remuse Lupina se změnila, proměnil se ve vlkodlaka.
***
"Vstávej!"
"Ztichni, Jamesi!"
"Siriusi,"
"Co je?"
"Vstávej!"
Sirius se posadil na posteli a zívl. Jeho vlasy trčely do všech stran.
"Kolik je hodin?" zeptal se a znovu zívl,
"Tak kolem půl jedenácté." Ušklíbl se James.
"Tak brzo?" zhrozil se Black a znovu se sesunul na postel.
"Řekl sis o to." Sirius překvapeně zamrkal, když ho James polil kýblem studené vody.
"Za to zaplatíš," křikl a skočil na Pottera.
Byl druhý týden prázdnin a James se Siriusem si ho náležitě užívali. Každý den jeden z nich skončil v nedalekém rybníku. Tedy, většinou to byl Sirius, který se držel motta, ,Kdo vstává o prázdninách před dvanáctou, není normální´a James jeho heslo s chutí podkopával.
***
Neuplynul den, kdy by se Lily, Emma, Jessika a Lea nudily. Začátek prázdnin trávily prázdniny u Evansových doma a každý den se musely vypořádat s otravnou čtrnáctiletou Petunií.
"Podívejme, kdo to jde." Posmívala se jednoho nedělního rána, "už konečně odjedete tím vlakem pro zrůdy, do školy pro zrůdy? Kazíte tu totiž vzduch." Lily, vrhla po kamarádkách omluvný výraz, věděla, že Petůnii nesnášejí. Jessika, která se celou dobu držela, zkrátka vybuchla.
"Jak se opovažuješ nazývat Bradavice školou pro zrůdy? Jak se opovažuješ urážet moje rodiče, rodiče Emmy, nebo Ley? Ti všichni jsou podle tebe zrůdy?" byla v obličeji celá rudá a chrlila jednu nadávku za druhou.
"Jess, ona za to nestojí." Lea ji chytla za ruku.
"Mudlo" prska ještě Jessika.
Po dvou týdnech se rozhodly, že pojedou do Godrikova dolu k Emmě domů.
***
Pan a paní Abbottovi, měli domeček, téměř v srdci kouzelnické vesničky.
Dívky prošly kolem náměstí, porostlého nejrůznějšími druhy květin. Po ulicích se procházeli lidé, kteří sem tam provedli nějaké kouzlo. Z domů se ozývaly hlasy lidí, kteří trávili nerušeně každý den prázdnin. Celou tuhle venkovskou idylku mohlo zkazit jediné.
"Mě nedohoníš Pottre!" zakřičel černovlasý chlapec a prohnal se kolem děvčat na koštěti na náměstí.
"To snad…" Zaúpěla, Lily,
"Není možný." Dopověděla Lea.
"Lily" sykla Emma, "Zmiz" otočila se a rozeběhla se za chlapci na košťatech,
"Hej Pottre!" křikla, "To je nový Zamenák 4000?" místo aby odvedla pozornost, zadívala se láskyplně na koště.
"Nejnovější model?!"
"Přesně tak!" pyšnil se James, "Ještě se musí zaletět, ale je opravdu dobré!" poplácal pochvalně rukojeť koštěte.
"Já dostanu taky koště," nenechala se zahanbit Emma, "ale jen třítisícovku" povzdechla si, "chci na střelce," To už James doletěl na zem, a ladně přistál,
"chytač." Řekl a prohrábl si vlasy. Jeho pozornost upoutalo už ale něco jiného. Lily, se nestihla dost rychle schovat. "No ne, Evansová" usmál se a znovu vzletěl.
***
Lily, ani její kamarádky netušily, jak se Jamesovi vždy podaří je najít. Každopádně od něj neměly ani chvilku pokoj. Když po týdnu přijel i Remus, Peter nepřijel, protože dostal dračí spalničky a bude muset být čtyři měsíce u Munga, trochu se situace uklidnila, Rem byl schopný kamarády zkrotit, když bylo potřeba, ale zároveň netrhal partu.
***
By už večer a James se, za pošklebování Lily, snažil zapálit táboráček u jezírka. Ostatní ještě nedorazili.
"Opravdu nechceš pomoct?" zeptala se Lily, když Jamesovi, snad už po páté zhasl plamínek. "Zhnuseně zahodil vyhaslou zápalku do ohniště.
"S hůlkou by mi to šlo lépe," odfrkl si a hodil, Lily zápalky do nastavené ruky.
"Ale samozřejmě se rád podívám, jak to zapálíte vy, slečno dokonalá." V hlase měl notnou dávku ironie, Lily to ignorovala a zručně udělala otýpek z uschlých klacíčků a zapálila jej. Plamínky olizovaly klacíčky a za chvíli se ozvalo praskání dřeva. Lily se rozpustile zasmála, posadila se vedle Jamese a lehce ho praštila do ramene,
"Zdá se, že jsem opět lepší," zasmála se.
"To se uvidí." James chytil Lily kolem pasu a společně spadli za lavičku, na které seděli,
"Ták, zase jsem vyhrál." Ušklíbl se.
"A ta hořící bunda, nějak patří k tvému malému vítězství?" provokativně zvedla obočí.
"Bunda? Bunda!" Potter vyskočil a rychle začal nohu hasit začínající požár na jeho bundě.
"Snad vás nerušíme." Promluvil právě příchozí Sirius. James přestal hasit bundu a otočil se na svého kamaráda v doprovodu Rema, Emmy, Jessiky, Ley a nějaké nové dívky se zářivě žlutými vlasy.
"Rušíš!" prohlásil arogantně James. Lily obrátila oči v sloup a natáhla k dívce ruku.
"Lily, Evansová." A ještě dodala, "zajímavé vlasy."
"Díky... I když nevím jistě." Protočila volnou rukou pramínek světlých vlasů mezi prsty, "Ano, a jmenuji se Andromeda bez přímení, pro přátele Andy." Usmála se, "Přestupuji z Krásnohůlek do Bradavic."
"A to si mi chtěla říct kdy?" zeptal se překvapeně i podrážděně Sirius.
"Myslím, že ani nechci mít žluté vlasy." Prohlásila Andromeda, která opět stočila pohled na zlatavé chmýří. "Myslím, že mi ani nesluší." Pustila pramínek a soustředěně zavřela oči. Kdyže otevřela měla vlasy zářivě zelené. Všichni až na Siriuse a Lily se na Andy překvapeně podívali. "Metamorfomág!" Lily přišla k Andromedě blíž, "jediné co nejde je měnit oblečení, hlas a barvu očí." Prohlásila.
"Jo, to mi docela vadí, vždycky jsem chtěla mít každé oko jiné a umět zpívat." Ušklíbla se. "No tak, Blacku, snad ti to tolik nevadí. Stačí mít ty správné geny."
"Že zrovna ty mluvíš o svých genech jako o správných." Andy na něj vyplázla jazyk.
"Moment, jak to mezi vámi je?" zeptal se James a těkal pohledem mezi Andromedou a Siriusem. "Jmenuji se Andromeda a přímení ani svou rodinnou historii vám odkrývat nebudu." Zářivě se na Jamese usmála.
"Andy. Já ti přece říkal…"
"Co?" vyštěkla, "že nikomu nebude vadit moje pošahaná rodina?" vztekem se jí obarvily vlasy na černou. Zhluboka se nadechla.
"Mluvíš jako Sirius."
"V tom možná taky něco bude." Smutně se usmála a pokračovala. "Jestli znáte moje drahé sestřičky, tak mě asi nebudete mít rádi." Rozhlédla se po přítomných, "Moje drahá sestřička Belatrix a Narcisa, Vás mají jistě rády. Aspoň, že bratranec se nevyvedl podle předpokladů rodičů."
***
Zbytek prázdnin rozhodně nebyl obyčejný. Přestože bylo Andy šestnáct, výborně si se všemi rozuměla. Než se nadáli, přiletělo hejno sov s dopisy ze školy.
"Kluci!" zahřměl James a skočil mezi Siriuse a Rema na postel. "Můžeme jít sami!"
"Kam?" protíral si Black oči a nepřítomně hleděl na svého kamaráda. Remus se už probral a nadšeně se vrhl na Jamese,
"Super! Kdy vyrážíme?"
"Stačí počkat na Andy a holky."
"Kam jdeme sami?" zeptal se znovu Sirius a snažil se otevřít zalepené oči od ospalků.
"Musíme ještě dojít ke Gringotovým, ale táta mi půjčí klíček." James vypadal, jak by řekl Sirius, kdyby byl plně při smyslech, jako, ,měsíček na hnoji´.
"Co s klíčkem?"
"BLACKU POHNI SVÝM ROZMAZLENÝM ZADKEM!" zakřičel někdo z přízemí. James se ušklíbl, "Andy dorazila."
Nakonec se jim společnými silami, podařilo Siriuse donutit vstát.
***
Na Příčné ulici, bylo snad více lidí, než obvykle. Avšak, tradici, co drželi děti, které do Příčné zavítaly, bylo stát přimáčknutí u výlohy s Prvotřídními potřebami na famfrpál nikdy neporušili. Kdybyste procházeli kolem, mohli byste zaslechnout jak přihlížející děti obdivují nové typy košťat a závistivě rozebírají co koupil pán v honosném obleku svému synovi.
Osm dětí kráčelo ulicí a rozhlíželo se po obchodech. "Myslím, že si nejdřív zajdeme k madame Malinkové," ukázala Lil na zapadlí krámeček Hábity pro každou příležitost,
"Je to tu nové, ale má to dobré doporučení."
V obchůdku je uvítala mladá dívenka, sotva odrostlá školní docházce a s nadšením jim začala šít hábity.
Stavili se ještě v knihkupectví a cukrárně. Když se vraceli do Děravého kotle k letaxové síti, byla už tma. Do ticha se ozvalo hlasité PRÁSK! A na ulici se objevilo asi sedm mužů v luxusních oblecích a pláštích.
"Bystrozorové!" zašeptal Remus. Poslední návštěvníci Příčné ulice rychle ustupovali procházejícím mužům. Když přišli blíž, byla vidět výšivka na plášti. Zlatavé B-MK a pod ním nápis - ,Nemáte se čeho bát, nemáte-li co skrývat.´
Bystrozorové šli jistě vpřed, periferním viděním prohledávali okolí a zpod rukávu jim vyčnívali hůlky. Byli elita. Nejlepší z nejlepších. Zřejmě předpokládali s tím, že by se tu měl objevit někdo nežádoucí. A nepletli se. Když byli asi Pět metrů od Gringotových přemístil se doprostřed ulice nějaký člověk. Byl jim vlastně trochu podobný, až na kápi přes hlavu a masku. Bystrozorové vytasili skryté hůlky a obklíčili neznámého. Lehce ho odzbrojili.
"Jsme poslové smrti!" začal vyřvávat neznámý na celou ulici, mnoho lidí i otevřelo okno, aby vidělo, co se na ulici děje, "Poslové Temného pána! Pána jenž si říká Lord Voldemort! Nevyslovujte jeho jméno, protože on si vás najde a nepřežijete! Bohatý či chudý, každý má čím zaplatit. Temnotě se penězi neplatí!" možná chtěl říct ještě něco, to už ho, ale zasáhlo sedm omračovacích kouzel.
Nejspíše hlavní bystrozor si přiložil hůlku k dlani a začal něco šeptat. Další mezitím začal obcházet krámky, když se dostal až k dětem upozornil je,
"Běžte rychle domů, nebo do některého z obchůdků, nezůstávejte venku, přijdou si pro něj a my jim zas tak moc neporučíme." Pohybem ruky jim naznačil, že mají odejít.
Lily ještě chvíli nepřítomně zírala na muže, ale pak se rozeběhla za ostatními.
"Kdo má přijít?" zeptala se, i když znala odpověď. Sev jí o nich říkal. O bystrozorech, o ministerstvu a o mozkomorech. To je volali. Ale vždyť Severus Snape říkal, že je mají pod kontrolou. A tady má živý důkaz, jak moc se Severus může plést.
"Kdo je ten Voldemort?" zeptal se James ostatních.
"Momentálně je někde v Albánii a způsobuje vzpouru skřetů. Tamní odklínači s ním mají problémy, protože dobré vztahy se skřety ve své profesi potřebují." Odpověděl Remus zamyšleně,
"Takže..?" protáhl Sirius,
"Takže pochybuji, že by se obtěžoval jezdit do Londýna, aby způsobil vzpouru, i skřeti dají zabrat, když je chceš k něčemu přemluvit, nebo přinutit a o kouzelnické společnosti ani nemluvně. Každý má společenské postavení a nikdo si nestěžuje příliš hlasitě, aby byl slyšet." Odpověděla mu Andromeda,
"No a teď to řekni znovu, ale abych to pochopil i já, ne jenom Remus a Lily." Ušklíbl se Sirius, Andy zdařile napodobila jeho výraz,
"Pro ty méně inteligentní." Ozvalo se pár protestů z řad děvčat, ale Andromeda je ignorovala, "Ten jejich Voldemort způsobuje už dlouhou dobu dusno, ale někde daleko od Londýna. Chápeme všichni?" rozhlédla se po přítomných, kteří jen pokývali hlavami, "Takže si to s ním vyřídí tamní ministerstvo, takže se k nám ani nepodívá, ale půjde navštívit…" zarazila se v půlce věty a pohlédla z okna Děravého kotle, do kterého mezitím došli.
Lily si upnula letní bundu až ke krku a Andromeda si strachy zakryla oči.
"To jsou oni." Špitla,
"Mozkomorové." Doplnila ji Lily.
"Pojďte, hned!" začal je popostrkávat James ke krbu uprostřed vylidněného hostince.
"Rychle!" Emma začala šťouchat do Ley a ta do Jessiky. Sirius se už ocitl v zelených plamenech následován Andy.
Tenhle den byl báječný, až na jeho závěr.
 


Poll

Klikni

Klik

Comments

1 pobertiapobertky - Teressska pobertiapobertky - Teressska | Email | Web | 11. october 2011 at 19:29 | React

páni! skvělý xD Andy je skvělá

2 Paddy Paddy | 16. october 2011 at 20:13 | React

wow.. páni, hned tak na začátku takové temno XD.. ale krásná kapitola

3 Lea Lea | Web | 26. october 2011 at 22:04 | React

krásná povídka, ale něco mi tu chybí, že by Jamsova sestra Adriana ?? =D

4 Baruzz Baruzz | Email | Web | 28. october 2011 at 10:45 | React

Všechno bude :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement