6/2 Famfrpál

12. october 2011 at 20:34 | Baruzz |  Život jak se žije
6.2 Famfrpál v průběhu věků.6.2

Bylo pozdní odpoledne a studenti Nebelvíru se přesouvali na famfrpálové hřiště.
James přicházel mezi prvními a roztřeseně se přesunul do šatny.
"Tak to nezvládneš, zkusíš to příští rok." Utěšovalo ho jeho vnitřní já,
"Ale já to musím zvládnout!" Zhluboka se nadechl.
Teď nebo nikdy.
Vzal do ruky koště a pomalu vycházel na hřiště.
Bylo tam hodně lidí. Ne hodně je slabé slovo, sešel se tam snad celý Nebelvír.
"Do toho!" křičel někdo z davu. James měl podezření na Alici.
"Takže necháme vás všechny obletět hřiště," začala vcelku sebevědomě Kate, nikdo jí neříkal Joano.
Joana, bylo jméno pro milou holčičku, která respektuje všechna nařízení a bez protestů je plní.
Takže Kate, průbojná, sebevědomá a občas až moc aktivní.
"Asi jste si všimli, že naše loňská sestava si spolu s pohárem vybojovala i OVCE, takže nám zbyli jen dva odrážeči a já." Lehce se pousmála a sjela všechny přísným pohledem. "Tak na košťata, na co čekáte?"
Všichni se vyškrábali na svá košťata a odrazili se od země. James cítil, že je tam, kde má být. Jen matně věnoval pokynu, aby letěli, nějakou pozornost. Rozletěl se po obvodu famfrpálového hřiště. Najednou se vedle něj objevila Emma.
"Pozor Jamesi!" Vykřikla, ale to už stihl zareagovat sám. Skřípavý zvuk oznamoval, že se blíží jeden z potlouků. Potter jen tak tak uhnul a hnal se dál. Ovšem to nebyl jediný potlouk, který na něj vyletěl. Morgan a Sebastian Hoop se opravdu činili. Než obletěl hřiště, zaútočilo na něj nejméně patnáct potlouků.
"Na zem, všichni!" zakřičela Kate a hlasitě foukla do píšťalky. Patnáct párů nohou se zabořilo do studené trávy. Odrážeči se ještě spokojeně mlátili hlava nehlava odrážečskými pálkami.
"Asi vám došlo, že konkurz na odrážeče se nekoná, takže se prosím můžete hlásit příští rok." Několik dívek smutně odešlo, ale stejně tu zbylo deset studentů.
"Je Vám doufám jasné, že přijmu jen čtyři?!" Smutně na ně pohlédla. Museli mít nervy v kýblu,tedy tak se alespoň cítila ona. Jen jeden z nich se cítil naprosto vyrovnaně a klidně. Samozřejmě kdo by neznal Jamese Pottera a Siriuse Blacka, nerozlučné duo.
Poklepala hlavou, aby se zbavila toku myšlenek a znovu se zaměřila na famfrpál.
"Takže lidičky, brankáři jsou, tuším dva," rozhlédla se po dívce z šestého ročníku a chlapci ze čtvrtého, "budou u branek a střelci na ně budou střílet camrál. Chytači přijdou na řadu po nich. Otázky? Výborně!"
Emma Kate obdivovala, až moc jasně si vzpomínala na minulého kapitána, který se při konkurzu rozbrečel a strávil dva týdny na ošetřovně. Od té doby se smrtelně bál košťat.
Brankáři se rozletěli k brankám a střelci jen tak poletovali několik metrů na zemí a čekali na povel od Kate.
"Tak každý půjde na oba brankáře třikrát, budu se dívat na taktiku a na to, jak dokážete létat. Tak hodně štěstí."
První letěla studentka sedmého ročníku Angelina. Měla dobrý styl, a jak by řekl Sirius: "To nebylo jediné, co na ní bylo dobré." Dala dva góly z šesti. Brankářka Rose se opravdu snažila pochytat všechny střely, ale její soky byl zkrátka lepší.
Jako druhý se rozletěl vystrašený třeťák, který hned dostal potloukem. Ale zato dal pět gólů a byl velmi obratný, až na ten incident na začátku měl slušnou šanci dostat se do týmu.
Hned po něm vzlétla Emma. Zkušeně se vyhnula hned několika dobře mířeným střelám a s přehledem dala šest gólů.
Jako poslední adept na toto místo byl chlapec s pískově zlatými vlasy a protáhlým obličejem. Představil se jako Mark Troy. Sympaťák ze třetího ročníku. Nejde to říct jinak, měl prostě létání v krvi, věděl přesně, co má dělat.
"Tak lidičky!" Zakřičela přes celé hřiště Kate a všichni k ní slétli, "brankářem bude jasně tady Amos Conolly," pohodila rukou ke svalnatému studentovi, "A jako střelci tu jsou Abbottová a Troy. Nyní se přesuneme k chytači." Otočila se na skupinku čtyř chlapců.
"Vypustím zlatonku a vy se ji budete snažit chytit. Úkol je prostý, být jako první." Sletěla na zem a kopla do bedny s míči.
"Sakra! Sakra!" Zaklela, bedna byla totiž zavřená, takže si nanejvýš ukopla jeden z prstů.
"To dělaj ty frajeřinky!" Zařval Sirius z tribuny.
"Á pan chytrý je zase chytrý, co?" Oplatila mu to a rozesmála se. "Ták děcka jdeme na to!" Odjistila víko a otevřela bednu. Hned jak to udělala, zlatavý záblesk vystartoval vpřed. James se rozletěl za míčem přes celé hřiště. Zrovna byl u jednoho z odrážečů. Sebastian vypadal opravdu překvapeně, když na něj James vystartoval, ale roky praxe na postu odrážeče ho také něčemu naučili. Skrčil se na koštěti a to bylo přesně to, co Potter potřeboval. Prudce se odrazil rukama od násady a podsunul koště pod Sebastianem ve vzduchu obratně chytil zlatonku a prudce dopadl zpět na koště.
"WOOW!!" Řval Sirius z plných plic a Kate spadla čelist pomalu až na zelený trávník.
"Co to bylo?" Zeptala se a marně se snažila zavřít pusu.
"Improvizace," ušklíbl se James a seskočil z koštěte, "a bacha ať ti nevletí moucha do pusy." Kate rychle vytáhla čelist na své místo a rozesmála se.
"Pottere, vítej v týmu." Mateřsky rozpřáhla ruce, "Já se s nikým nerozdělím, máme nejlepšího chytače ze školy."
"Stejně tu vítám i ostatní. Konec. Čau." Otočila se a odkráčela do šaten. Zbytek týmu se rozesmál, byla to holt Kate.
***
Brunetka se skláněla nad rozepsaným pergamenem a něco si pro sebe mumlala.
"Nemůžu tomu uvěřit!" vykřikoval Sirius na celou knihovnu, "Jsi chytač, chytač nebelvíru!"
Adriana zbledla a snažila se posbírat všechny pergameny, které se jí kupili na stole. Po celou dobu se šťastně vyhýbala setkání s bratrem, ano James, pan dokonalý, kterého znají spolu s Blackem všichni ze školy. A ona ta černá ovce rodiny co skončila ve Zmiozelu.
"Potterová, stůj!" Křikl za odcházející dívkou Sirius.
"Di se vycpat Blacku!" hlas jí přeskakoval.
"Tak co jaký je to ve Zmiozelu?" Sirius zaplouval do temných vod,
"Rozhodně lepší, než ta vaše červená a zlatá!" vykřikla rozčileně, za ty dva měsíce prázdnin ztratila veškerou svou stydlivost a i studenti zmiozelu udělali svou práci.
Posbírala zbytek věcí a s hrdě vztyčenou hlavou vykráčela z knihovny.
"Ahoj Regu," ve společenské místnosti byla jen ona Regulus a Severus.
"Adriano." Pokynul rukou, aby se posadila do křesla vedle něho,
"tvůj bratr je kretén!" štěkla,
"to vím taky," odplivl si,
"hej to pak budou muset uklízet a s mojí šikovností do toho šlápnu!" zhnuseně zírala na plivanec na podlaze,
"Je vidět, že v sobě máš Potterovou krev." Ušklíbl se a zvednul se ze židle,
"A ty jsi pravý Black," neodpustila si.
"Možné to je." Nedbale pokrčil rameny a chystal se k odchodu.
***
Listí se vesele barvilo na všechny barvy podzimu. Říjen byl v plném proudu a se říjnem chodí nejočekávanější famfrpálový zápas sezóny, Nebelvír versus Zmiozel.
Toho dne bylo na Anglii a na podzim zvláště velké horko přes dvacet stupňů. A trio nebelvírských sedělo u stolu ve Velké síni.
"Jez Jamesi!" domlouval mu klidně Remus,
"Žer a rychle chci si zabrat dobrá místa!" sypal Sirius,
"Já nemám zrovna hlad." Vykrucoval se nehelvítský chytač, zbytek týmu na tom byl podobně, až na Kate, jak "překvapivé" že?
"Každý víme, co tenhle zápas znamená." Začala svou řeč Kingová, "zápas proti zmiozelu bude těžký, zmiozel nehraje čestně, budou se snažit shodit Jamese, ten se bude snažit chytit zlatonku. Vyhlížej jí, občas udělej nějakou fintu a dávej si pozor.
Amosi vychytáš všechno, až budeš držet míč, co nejrychleji ho odhoď, na brankáře s míčem se může útočit potloukem, jinak je to zakázané.
Mark, Emma a já máme svojí taktiku, kterou jsme ten měsíc trénovali.
Morgana a Sebastiane, shazujte je, jak jen to půjde. Tak pojďte vy bando!"
***
"Hej Potterová!" Křičel přes celou společenskou místnost Malfoy,
"Ano?" sladce se usmála Adriana,
"Hraješ, dělej, střelec odpad!" zařval a táhnul ji zpět k východu,
"Jasně, to ti tak sežru." Ušklíbla se,
"Makej, myslím to vážně." Málem do dívky kopal, aby ji popohnal. Adrianě zřejmě došlo, že to myslí vážně a přidala do kroku. V hlavě měla zmatek, vždyť ani její bratr. Pan Dokonalý, nehrál do prvního ročníku.
***
"A už jsou na hřišti, všichni do jednoho!" řval Sirius jako komentátor z plných plic do mikrofonu, "Za Zmiozel, který sází na sedmí ročník je tu: Karkarov, Kedruw a je to opravdu mlalá Potterová?" Blackovi zřejmě došli slova, ale po pár sekundách pokračoval.
"Na odrážečských pozicích Muraphy a Blacková. Brankář je Lestrange a jako chytač a kapitán… Malfoy!" Každý jmenovaný lehce zvednul ruku. Ze zeleného davu všichni při každém jméně nadšeně řvali, zatímco červená vlna, složená i z havraspárských a mrzimorských nesouhlasně mručela.
"A Nebelvír!" Black chvíli počkal, až se dav vykřičí a pokračoval, "kapitánka Kingová, Troy a Abbottová na střeleckých pozicích. Zmiozel zřejmě neví co čekat, samí nováčkové. Naši známí Sebastian Hoop a Morgan Mckinne." Dav se znovu rozeřval.
"Brankář Amos Conolly, další nováček a nakonec očekávaný chytač nebelvíru … James Potter!"
Všichni jmenovaní zvedali ruce nad hlavu a nadšeně mávali.
"A už jsou ve vzduchu, Madame Hoochová vypouští potlouky, které jako zlatý blesk následuje zlatonka. A už je tu i camrál." Sirius se na chvíli odmlčel.
"Ano, camrálu se okamžitě ujímá Abbottová, jeď Emm, ale té ho vyráží Potterová, to malá se nezdá. Přihrává Karkaroovi, tan zpět Potterové, ale mezitím se Hoop zapojuje. To muselo bolet!"
Chytač Malfoy dostal potloukem a jako střela padal k zemi.
"Tak ten už se nezvedne." Konstatoval suše Sirius a dál se věnoval zápasu.
"Hej, Adriano," Belatrix k ní přilétla, "chyť zlatonku, a kašli na střelce, oni to nějak odehrajou.
"Co se to děje?" Black a celá tribuna, zaražně sledovala Adrianu, jak vylétla a spolu se svým bratrem sledovala zlatonku.
"Potterovi se nám přesunuli na chytačské pozice, Potter je v lepší formě, a lépe připravovaný na zápas, ale o technice malé Potterové očividně neví, nechme se překvapit.
A mezitím je dole i Troy, dostal potloukem do hlavy od Blackové. Je to dva na dva, tvrdý zápas!"
James se chytil pevně násady koštěte. Přestal poslouchat Siriusovo komentování a naklonil se. Koště ho poslechlo a střemhlav se řítil k zemi. Byla to jen finta, věděl, že Adriana moc dobře nelétá.
"A Potter se řítí k zemi, zahlédl zlatonku? Potterová se ho ani nesnaží následovat, že by se tak rychle vzdala?"
James zase vylétl do vzduchu na Adrianinu úroveň.
"Vrtošivná finta?" ušklíbla se, "znám i lepší co dokážeš."
Vtom, ale Adriana zahlédla zlatonku, k její smůle ji ale zahlédl i James a oba letěli střemhlav dolů.
"To už, ale určitě zahlédli zlatou. NE!" vykřikl Sirius, Sebastian z nebelvíru poslal potlouk na Adrianu, které se nepodařilo dost dobře shýbnout. Podklouzla a sletěla z koštěte. Naštěstí byla jen pár metru nad zemí. "A James Potter chytil zlatonku! Nebelvír vyhrává 180 ku 40."
***
"Sakra! Příště už hrát stejně nebudu!"
"Víš, co se to mohlo stát? Ty asi nevíš, proč prváci nehrajou za kolej?!
"Jamesi, nech mě být, je to moje rozhodnutí, běž si slavit s nebelvírem!"
"Adriano, už tě na tom hřišti nechci vidět!"
"A co jsi zač? Můj otec?"
"Tvůj bratr!"
"Nemůžeš mi zakázat hrát! Miluju to!" do očí se jí drali slzy,
"nech to koště ležet alespoň letos." Zařval a odkráčel k Nebelvírské společenské místnosti.
"Starej se o sebe!" křikla za ním ještě a utekla.
 


Poll

Klikni

Klik

Comments

1 Paddy Paddy | 16. october 2011 at 20:28 | React

drsně.. malou POtterovou jsem na koštěti nečekala.. už jsem se bála, že ji necháš vyhrát XD

2 Baruzz Baruzz | Email | 16. october 2011 at 20:52 | React

to jsem se bála taky :) tak si vesele píšu a říkám si. né adriana nevyhraje sakra :)

3 Lea Lea | Web | 26. october 2011 at 22:20 | React

pěkná povídka, ale já bych asi i omylem, né jak já se znám tak bych z Adri udělala hlavní postavu :D Je to vážně pěkná povídka

4 C.V,O.K. C.V,O.K. | Web | 30. october 2011 at 10:59 | React

Veľmi pekná poviedka :) Zhltla som ju jedným dychom a nehorázne svinsky sa teším na pokračovanie. S mladou Potterovou si to oživila a dodala tomu šťavu, som zvedavá čo z toho ešte bude. :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement